Czym jest zarządzanie najmem nieruchomości? | Flatmate

Flatmate

Czym jest zarządzanie najmem nieruchomości?

Spis treści

Wraz ze stopniową poprawą sytuacji materialnej Polaków oraz boomem budowlanym, skutkującym oddawaniem do użytku coraz to większych ilości lokali mieszkaniowych, wzrasta również liczba osób, które mieszkanie – a często kilka, czy nawet kilkanaście mieszkań – traktują jako inwestycję, przynoszącą wymierne, regularne zyski, a przy tym stanowiącą pewną i bezpieczną lokatę kapitału.
Trend ten sprawił, że po usługę profesjonalnego zarządzania najmem sięgają dziś nie tylko posiadający w swych portfelach więcej nieruchomości właściciele, lecz coraz częściej również osoby znajdujące się w posiadaniu jednego „nadliczbowego” lokum, uzyskanego w drodze spadku czy kupna celem ulokowania oszczędności. Co to jest zarządzanie najmem, jakie korzyści niesie ze sobą zlecenie obsługi najmu zajmującej się tym firmie i co obejmuje usługa?

Kompleksowa obsługa najmu, czyli nie tylko pośrednictwo

Jeżeli zdecydujemy się podpisać umowę z firmą oferującą zarządzanie najmem, w ramach usługi otrzymamy znacznie więcej niż tylko pomoc przy znalezieniu lokatorów. Najczęściej firma taka przejmuje na siebie całość czynności związanych ze znalezieniem najemców, ich selekcją i weryfikacją, komunikacją z potencjalnymi lokatorami, włącznie z udzieleniem wszelkich informacji oraz prezentacją lokalu, przygotowaniem i podpisaniem stosownych dokumentów (umów, protokołów zdawczo-odbiorczych itp.) zwieńczonych zawarciem umowy najmu.

Na tym oczywiście rola opiekuna mieszkania się nie kończy – przez cały okres wynajmu firma czuwać będzie nad terminowym uiszczaniem należności i opłat oraz przestrzeganiem postanowień umownych, zajmie się również odpowiadaniem na ewentualne zastrzeżenia czy prośby najemcy, a w sytuacjach nagłych czy nieprzewidzianych (awaria bądź inna konieczność interwencji) zareaguje bez zwłoki, podejmując stosowne kroki.

Nie oznacza to jednak, że pozbawieni zostaniemy wiedzy o tym, co dzieje się w naszym lokalu – comiesięczny raport otrzymamy wygodnie drogą mailową, a w razie niejasności na nasze pytania odpowiedzą pracownicy firmy.

Zarządzanie wynajmem nieruchomości

Sprawdź więcej korzyści płynących z profesjonalnego zarządzania najmem!

Doradztwo i ekspertyza w optymalizacji wynajmu

Dzięki współpracy z wieloma najemcami i szerokiej znajomości rynku, tzn. doświadczeniu i specjalizacji, firma oferująca kompleksowe zarządzanie najmem nieruchomości najczęściej osiągnie lepsze od najbardziej nawet zaangażowanego amatora rezultaty w optymalizacji długofalowych zysków z najmu.

Warto wiedzieć, że w ramach współpracy możemy liczyć także na doradztwo w zakresie przystosowania mieszkania do wynajmu w sposób pozwalający na maksymalizację tak zainteresowania potencjalnych najemców, jak i naszych długoterminowych zysków; firma pomoże zaplanować i przeprowadzić metamorfozę mieszkania, a także dokona selekcji lokatorów-kandydatów pod kątem najlepiej „rokujących”, tzn. takich, którzy przy zachowaniu wiarygodności finansowej zapewnią możliwie najdłuższy okres najmu bez konieczności szukania kolejnych najemców.

Ponieważ w gestii takiej firmy znajduje się jak najszybsze znalezienie nowego lokatora w razie rozwiązania umowy najmu, podpisanie umowy z najemcą dającym możliwie dużą szansę długoterminowej współpracy jest dla firmy sprawą kluczową, co w sposób oczywisty opłaca się również właścicielowi nieruchomości.

Zarządzanie najmem a kłopotliwy lokator

Korzystając z usług firmy kompleksowo obsługującej wynajem często zaoszczędzimy nie tylko czas, ale również sporo zdrowia dzięki uniknięciu stresujących, konfliktowych sytuacji z tzw. uciążliwymi lokatorami. Dzięki swemu doświadczeniu firmy te zarówno minimalizują ryzyko podpisania umowy z takim najemcą, m.in. dzięki rygorystycznym wymogom udokumentowania możliwości finansowych bądź nawet referencji od poprzednich wynajmujących, jak i dysponują sprawdzonymi, przewidzianymi prawem procedurami dotyczącymi postępowania w sytuacjach, w których interesy właściciela lokalu byłyby narażone na szwank, a także są w stanie skutecznie i sprawnie z nich skorzystać.

Gwarancja stabilnego przychodu

Podpisana z firmą umowa, w której określona jest gwarantowana suma wpływów zasilającego co miesiąc konto właściciela jest kuszącym rozwiązaniem nie tylko dla dysponujących multilokalowym portfelem nieruchomości inwestorów, dla których kwestia przewidywalności przychodów jest często kluczowa m.in. w związku z finansowaniem inwestycji, ale też dla osób chcących ulokowane w nieruchomości oszczędności pomnażać w przewidywalny, z góry założony sposób.

Największą bodaj zaletą takiego układu jest uniknięcie ryzyka związanego z okresem pustostanu, tj. okresu, w którym nieruchomość nie jest wynajmowana i nie generuje zysków – w wypadku zlecenia zarządzania najmem profesjonalnej firmie sytuacja taka przestaje być naszym zmartwieniem.

Chcesz pozbyć się problemów z najmem?

Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy pomóc!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Pon – Pt: 10:00 – 18:00

Hedgehog Housing Sp. z o.o.
ul. Stefana Batorego 18                        (Pola Mokotowskie)
02-591 Warszawa
NIP: 521-387-48-20

Wypełnij formularz

Skontaktuj się z nami przez formularz i pozwól nam Ci pomóc!

Chcesz pozbyć się problemów z najmem?

Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy pomóc!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.