Obsługa wynajmu nieuchomości - sprawdź korzyści!

Flatmate

Obsługa wynajmu nieruchomości – jakie korzyści?

Spis treści

Czy obsługę wynajmu nieruchomości warto zlecić specjalistom, czy też lepiej zająć się wszystkim samemu? Wynajem posiadanego mieszkania lub domu tylko pozornie oznacza beztroskie inkasowanie comiesięcznych należności, a lista obowiązków i często czasochłonnych czynności, jakimi zająć się musi właściciel, bardziej zaczyna się niż kończy na znalezieniu najemcy, podpisaniu umowy i przekazaniu kluczy. Co zyskujemy zlecając obsługę najmu?

Bezpieczny wynajem

To, czy zyski z wynajmu nieruchomości realizować będziemy zgodnie z założeniami i bez nieprzewidzianych trudności, zależy od wielu czynników, z których pierwszym jest znalezienie odpowiedniego, rzetelnego najemcy. Możemy oczywiście zaufać tutaj własnej intuicji, jednak bardzo prawdopodobne jest, że doświadczenie posiadane przez firmę, bądź co bądź specjalizującą się w znajdywaniu najemców i czerpiącą z setek kontaktów z potencjalnymi lokatorami, pozwoli na znaczące zredukowanie ryzyka uwikłania się w problematyczną relację z nieuczciwym czy nierzetelnym najemcą.

Warto również zauważyć, że sam fakt reprezentowania nas przez taką firmę często odstraszy lub zniechęci potencjalnych naciągaczy czy oszustów, którzy chętnie poszukają łatwiejszych celów.

Przygotowanie nieruchomości do wynajmu

Firma oferująca kompleksowe usługi w zakresie zarządzania najmem zadba o to, by mieszkanie czy dom były gotowe na przyjęcie najemcy pod wszystkimi względami. Dotyczy to tak względów formalnych – nie będziemy musieli martwić się ani o przygotowanie kompletnej, profesjonalnie skonstruowanej i zabezpieczającej nasze interesy umowy, ani o praktyczne szczegóły, takie jak choćby dokonanie niezbędnych drobnych napraw czy zapewnienie odpowiedniej ilości kompletów kluczy.

Często firmy zarządzające najmem pomogą nam również w odświeżeniu mieszkania przed jego wynajęciem, a nawet posłużą fachowym doradztwem i wykonawstwem przy metamorfozie lokalu, jeśli zdecydujemy się zainwestować w lepszy standard celem przyciągnięcia najemców i długofalowej maksymalizacji zysków.

Sprawdź, dlaczego warto zlecić obsługę najmu nieruchomości specjalistom!

Oszczędność czasu

Prawdopodobnie najważniejsza z korzyści zlecenia obsługi najmu zewnętrznej firmie. Często niedoceniana z powodu niedoszacowania ilości czasu, jaki będziemy musieli poświęcić na obsługę wynajmu naszej nieruchomości. Pilnowanie i rozliczanie należności, odpowiadanie na zapytania lokatorów, czynności eksploatacyjne, drobne naprawy, komunikacja z lokatorami, konieczność dojazdów, nagłe wypadki oraz sytuacje nieprzewidziane – których może być tym więcej, im mniej starannie przeprowadziliśmy proces selekcji lokatorów – te wszystkie sprawy mogą nas mocno zaskoczyć, jeśli chodzi o ilość poświęconego czasu i energii.

Zwłaszcza w wypadku, gdy wynajmowane mieszkanie znajduje się w znacznej odległości, czy też nawet w innym mieście, czas zaoszczędzony dzięki obsłudze wynajmu nieruchomości może mieć bardzo istotny wymiar, nie wspominając o sytuacji, kiedy chcemy wynająć kilka posiadanych nieruchomości – wtedy wszystkie czynności związane z samodzielną obsługą najmu nieruchomości mogą przypominać pracę na pełen etat.

Korzyści profesjonalnej obsługi najmu

Spokojna głowa

Każdy właściciel nieruchomości decydujący się na jej wynajęcie liczy oczywiście na spokojny i bezproblemowy przebieg wynajmu. Niestety, przypadki losowe są często nie do uniknięcia, a pilny telefon w sprawie awarii czy nagłego wypadku może przydarzyć się nam tak środku nocy, jak i w trakcie rodzinnego wyjazdu czy uroczystości. Jeżeli zależy nam na uniknięciu takich sytuacji, firma zarządzająca najmem będzie właściwym wyborem – o zaistniałym problemie dowiemy się najczęściej po jego rozwiązaniu, a na pewno nie będziemy musieli przerywać wypoczynku czy ważnych zajęć.

Stabilny zysk z wynajmu

Kolejną zaletą zlecenia obsługi najmu profesjonalnej firmie jest możliwość pewnego zaplanowania osiąganych zysków, niezależnie od perturbacji czy nieprzewidzianych sytuacji. W ten sposób w dłuższej perspektywie uniezależniamy wysokość naszych przychodów od sytuacji takich jak przestój w wynajmie, niespodziewana wyprowadzka czy równie prozaiczne, co powszechne problemy z wyegzekwowaniem należności. Decydując się na współpracę z firmą, negocjujemy i podpisujemy umowę ustalającą wysokość naszych gwarantowanych miesięcznych przychodów i zasady ich regulowania, co pozwala nam precyzyjnie określić i ewentualnie zainwestować przyszłe zyski.

Obsługa najmu – rozwiązanie dla każdego?

W zależności od naszej sytuacji i osobistych priorytetów zlecenie obsługi najmu może być mniej lub bardziej korzystne. W każdej sytuacji warto jednak wziąć je pod uwagę przed podjęciem decyzji, i rozważyć potencjalne korzyści z uwzględnieniem wymienionych powyżej czynników.

Chcesz pozbyć się problemów z najmem?

Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy pomóc!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Pon – Pt: 10:00 – 18:00

Hedgehog Housing Sp. z o.o.
ul. Stefana Batorego 18                        (Pola Mokotowskie)
02-591 Warszawa
NIP: 521-387-48-20

Wypełnij formularz

Skontaktuj się z nami przez formularz i pozwól nam Ci pomóc!

Chcesz pozbyć się problemów z najmem?

Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy pomóc!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.